مسقطی-انجیر

مسقطی انجیر

تاریخ:
نویسنده:
امتیاز:4999 نظرات: 1
زمان پخت:60 دقیقه
زمان آماده سازی:60 دقیقه

دسته بندی:

دسر ایرانی


نوع غذا:

ایرانی


تعداد:4 نفر


توضیحات:

1.ابتدا نشاسته گل را با دو لیوان آب مخلوط کنید وکنار بگذارید . اگر انجیر تازه در دسترس داشتین با یک لیوان آب مخلوط وبعد داخل غذاساز به پوره تبدیل کنید ،اگر انجیر تازه در دسترس نبود از انجیر خشک هم می تونید برای پخت این مسقطی استفاده بکنید . انجیر خشک را داخل قابلمه با کمی آب گرم بریزید و روی شعله گاز بگذارید تا حدود ۸دقیقه بپزه بعد از سرد شدن داخل غذاساز ریخته وبه صورت پوره در آورده وبرای پخت استفاده کنید .

2.مرحله پخت مسقطی : بهتره برای پخت مسقطی از قابلمه مس یا تفلون استفاده کنید ، داخل قابلمه نشاسته مخلوط با آب وشکر وپوره نرم انجیر را اضافه کرده وسپس روی شعله گاز قرار دهید .

3.مواد را در زمان پخت هم بزنید تا نشاسته خوب مخلوط وگلوله مانند نشود،وبا حرارت ملایم تا حلوا بپزد .سپس زعفران دمکرده غلیظ را اضافه کنید .

4.در مرحله بعدی نشاسته کم کم در حال غلیظ شدن است که روغن مایع را کم کم اضافه بکنید وهمچنان به هم زدن ادامه بدهید تا حلوا مسقطی کم کم غلیظ شود .

5.سپس هل وگلاب را اضافه کنید و مواد حلوا را هم بزنید تا مخلوط شود وبعد خلال بادام را اضافه کنید .

6.مواد حلوا مسقطی را داخل سینی ریخته وروی آن خلال پسته ویا بادام بریزید وبعد از سرد شدن داخل یخچال به مدت ۲ساعت بگذارید وبعد برش بزنید . این مسقطی بسیار خوشمزه وپر خاصیت است.

سایر نکات

*دستور پخت حلوا مسقطی انجیر با آب هم خیلی خوشمزه تر وماندگاریش چند روز بیشتر وهم بافت حلوا منسجم است ،که در پخت این حلوا بنابر زائقه بعضی میزان آب نصف وشیر هم نصف استفاده میکنند که من استفاده نکردم وطبق همین روشی که درست کردم خیلی خوشمزه تر شد .

مواد لازم:


نشاسته گل سفید-1 لیوان
شکر-15 . لیوان
انجیر خشک یا تازه-1/2 لیوان
آب-3 لیوان
زعفران دم کرده غلیظ-0 به مقدار لازم
گلاب-1/2 لیوان
روغن مایع-1/2 لیوان
هل-1/2 قاشق چای خوری
خلال پسته یا بادام-0 به مقدار لازمبرچسب ها